Найдивовижніші сходи світу. Сходи-колодязь Чанд Баорі » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Найдивовижніші сходи світу. Сходи-колодязь Чанд Баорі

Справжнє диво архітектури, яке докорінно переверне Ваше уявлення про колодязі, можна побачити в індійському містечку Абанері. Криниця-драбина з отруйною водою, вражає уяву та привертає увагу тисяч відвідувачів.

    

   

Автентична культура Індії, її релігійне різноманіття та пам'ятки цікавлять людей, які мешкають у різних країнах. Стародавні індійці вміли зводити вражаючі споруди, які викликають непідробну повагу у сучасних архітекторів та будівельників. У штаті Раджастан розташований колодязь величного розміру Чанд Баорі, який не має аналогів у світі: колодязі-драбини будувалися лише у Стародавній Індії.

  

Історичний екскурс

  

Більшості туристів досить миттєво побачити фотографію колодязя, щоб ухвалити рішення про відвідини Абанері. Назва колодязя походить від слова «баорі», яке перекладається як сходинки. Точна дата будівництва невідома. Історичні записи та свідчення загубилися в часі, проте давня легенда, якої схильні дотримуватися місцеві жителі, свідчить, що дивовижні сходи були споруджені за допомогою потойбічних сил за один день.

 

Чанд Баорі: диво стародавньої архітектури

 

Фасад споруди виконаний у вигляді форту, проте відразу за ним Ви побачите гігантську криницю у формі піраміди, розташованої вершиною вниз. На трьох стінах конструкції – щаблі для спуску до води. Глибина досягає 30 м, а сходи налічують понад 3500 ступенів. На одній із стін споруди розташований храм. Мета зведення Чанд Баорі мала практичний характер: збір у період мусонних дощів питної води, яка завдяки геніальному творцю зберігала придатність близько 6 місяців.

 

   

В даний час краще утриматися від вживання води з колодязя, дно якого забруднилося та заросло водоростями. Основною причиною забруднення стали обов'язкові ритуальні обмивання, які вчиняли в питній воді індійці, перш ніж відвідати священний храм. Це стало однією з причин епідемій, які стихійно виникали в Абанері та поширювалися по Індії. Крім того, щаблі гігантських сходів не мали огорож, тому не одна людина знайшла свій останній притулок у каламутних водах. У туристичних буклетах можна прочитати попередження про небезпеку спуску, купання та пиття з Чанд Баорі.

 

Сучасний підхід: безпека насамперед

  

У наші дні плавання в колодязі перебуває під забороною у зв'язку з бактеріологічною небезпекою. Особливо фанатичні паломники задовольняються обмиванням ступнів під наглядом доглядачів. Через численні нещасні випадки, зокрема серед туристів, навколо криниці звели захисні огорожі.

 

Якщо Вам пощастить побувати в Індії та побачити величну криницю на власні очі дотримуйтесь простих правил, які можуть врятувати Ваше життя та здоров'я:

  • Утримайтеся від спуску в колодязь: ефектний кадр можна зробити біля поруччя.
  • Будьте особливо обережні в сезон мусонів – мокрі східці дуже слизькі.
  • Дочекайтеся формування екскурсійної групи, щоб дістатися визначної пам'ятки з комфортом.

Подорож має бути комфортною та безпечною! Прямуючи в Індію, обов'язково подбайте про це!

Залишити коментар