Все найцікавіше про кішок » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Все найцікавіше про кішок

Хто був предком домашніх котів? Чому «сіамці» мають такий жахливий характер і незвичайний кінчик хвоста? Навіщо котів скидали з вежі? Ці та інші факти про кішок – нижче.

 

  • Історія спільного існування людини та кішки налічує близько 8 тисяч років, про що свідчать кіпрські розкопки.
  • Предками сучасних «мурок» були креодонти, від яких відбулося все чудове сімейство котячих, включаючи левів, тигрів, рисів та гепардів, що населили європейський материк.
  • Одомашнення кішок відбулося на африканському континенті. Пізніше торгові каравани завезли стародавніх кішок з Єгипту до Європи, Індії та Китаю. Це сталося, незважаючи на те, що вивезення священної тварини з Єгипту було суворо заборонено.
  • У 4-му столітті нашої ери письменник Палладіус (Рим) запропонував використовувати кішок, щоб ловити гризунів. Він же перший назвав кішок словом «каттус», від якого утворилися схожі за звучанням назви іншими мовами.
  • Кішка стала найціннішим підношенням, яке зробили американські колонізатори місцевому індіанському населенню, оскільки материк був заповнений шкідливими гризунами.
  • Ставлення людини до кішок протягом історії було вкрай неоднозначним: стародавні єгиптяни поклонялися кішкам, а за вбивство священної тварини належали тортури та смерть. Загиблих кішок муміфікували та ховали з великими почестями у срібних скриньках із коштовностями. А ось у середньовічній Європі справи були гіршими, адже середньовіччя не вирізнялося гуманним ставленням до тварин. У фландрійському місті Ірпен з X століття до 1868 відзначався вкрай своєрідний день кішок, під час якого їх скидали з високої вежі. Європейські будівельники також замуровували беззахисних тварин у фундаменти будинків, як вірний засіб від щурів, мишей та чаклунства.
  • У стародавніх римлян кішка втілювала незалежність. Саме тому богиня свободи Лібертас мала котяче обличчя. А ось норвезька кішка, дуже схожа на рись, визнавалася священною твариною у вікінгів і супроводжувала їх у морських походах.
  • Пророк Магомет, згідно з легендами, був справжнім «кошатником»: щоб не потривожити сплячу тварину, він відрізав підлозі халата під час проповіді.
  • У давнину, у Сіамі, принцеси перед тим, як приймати водні процедури, нанизували обручки на хвости улюблениць. Саме тому сіамські кішечки мають незвичайний загнутий кінчик хвоста і вкрай своєрідний характер.
  • Аж до 1622 року у Греції наказувалося випускати котів надвір лише з нашийником і повідцем.

Про кішок можна говорити нескінченно! Інші надзвичайні факти про котів ми розповімо Вам наступного разу!

Залишити коментар