Історія нетбуків » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Історія нетбуків

Історія нетбуків

По перше, що таке нетбук? Нетбуки - це слабки маленькі та дешеві ноутбуки, які призначені для серфінгу Інтернету, написання статей, і т.п. Найчастіше вони працювали на таких операційних системах: Windows XP, Windows 7 starter, Windows Vista Starter (зараз більше всього на ChromeOS). Як правило на них “стояли” процесори лінійки Intel Atom. Також зустрічалися нетбуки на Android та Linux.

Термін “Нетбук” прийшов з назви старого субноутбука ("ноута", який менше за розміром та має меншу вагу, ніж "нормальні" ноутбуки) 1999-го року “Psion NetBook”.

                                                 

                                                                                          Psion NetBook


 
Psion NetBook 

Цей термін став популярним, коли з’явилася лінійка комп'ютерів Asus Eee PC. Перший нетбук цієї серії - це Eee PC 700 з процесором Intel Celeron-M ULV 353 на 800 мегагерц, 500мб оперативної пам’яті та SSD на два гігабайта. Він вийшов у 2007-му році.  У нього був вбудований 7-ми дюймовий TFT дисплей з роздільною здатністю екрана 800х480 пікселів. Три USB 2.0 портів, VGA порт, аудіо порт, та порт для заряджання. Він важив 900 грамм та коштував 299 доларів.
                                                                                                             

                                                          Asus Eee PC 700


 
Asus Eee PC 700 До Eee Pc вже була лінійка комп’ютерів OLPC але вона позиціонувався не як нетбук, а як ноутбук для дітей.
                                                                    
                                                                           
                                                                                                OLPC XO-1  
OLPC XO-1 
За чотири місяці Asus Eee PC 700 був проданий тиражем у 300 000 екземплярів. Потім такі компанії, як Dell та Acer звернули на це увагу та почали випускати власні нетбуки.

                                       
                                                                                              Acer Aspire One
Acer Aspire One D150 
У кінці 2008 року нетбуки почали відбирати частки ринку ноутбуків, які виявилися більш успішними, ніж попередні - "міні-ноутбуки". Це сталося завдяки їхній більш низькій ціні та більшій сумісності зі звичайними ноутбуками.

Після завоювання близько 20% ринку портативних комп'ютерів, нетбуки почали дещо втрачати свою популярність на початку 2010 року через успіх ipad.


У 2011 році продажі планшетів вперше обігнали нетбуки, а в 2012 році продажі нетбуків впали на 25% у порівнянні з минулим роком. У грудні 2011 року Dell оголосила про вихід з ринку нетбуків.

                                                                               
                                                                                  Перший iPad
iPad первого поколения 

У вересні 2012 року компанії Asus, Acer і MSI анонсували припинення виробництва нетбуків з 10-дюймовими екранами.
Одночасно Asus також заявила про своє рішення завершити розробку всіх продуктів Eee PC.


Хромбуки

Зараз популярні “хромбуки”. Це нетбуки(іноді просто ноутбуки) на яких стоїть операційна система ChromeOS від Google. цей тип нетбуків з’явився у 2011-му році. ChromeOS - це ОС на базі Linux. Для більшої частини функціоналу ChromeOS треба мати підключення до Інтернет.                                                          

                                                                Lenovo Chromebook 3

Lenovo Chromebook 3Нетбуки пережили період стрімкого зростання популярності. Але зараз, через очевидні переваги планшетів і смартфонів, нетбуки відійшли далеко на задній план.


А у вас був нетбук?

Залишити коментар