Автомобілі: найцікавіші факти зі світу автопрому » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Автомобілі: найцікавіші факти зі світу автопрому

Найцікавіші факти про авто, які точно переконають Вас, що машина – це набагато більше, ніж автомобіль!

 

Це неймовірно, але першим подолати знакову позначку на спідометрі 100 км/год зміг електромобіль, оснащений двома електричними двигунами. Розробником спортивної моделі виступив Камілл Женатці - учасник автомобільних гонок, родом із Бельгії, який проживає в Парижі. Від творця електромобіль отримав назву «Незадоволена».

 

Легендарний Стів Джобс купував лише Mercedes-Benz SL 55 AMG. У Каліфорнії власнику автомобіля дозволено було встановлювати номери протягом шести місяців, ніж Джобс постійно користувався. Бізнесмен не соромився в коштах, і купував новий мерседес після піврічного терміну. Хазяї автосалону сприяли ексцентричному клієнту: ринкова вартість автомобіля, що була у піврічному вживанні Джобса, перевищувала вартість нового.

  

  

В автомагазинах Англії в 2007 році з'явилася дивна новинка - балончик з вмістом, що інтригує: сільський бруд. Тепер рафіновані городяни, які володіють позашляховиками, проте не залишають межі мегаполісу, можуть зображати мачо, які легко долають будь-які перешкоди.

 

Ключ запалення в Порші зазвичай розташований з лівого боку від керма. На перших добових перегонах Ле Мана, водії бігли до своїх автомобілів, застрибували до салону та стартували з місця. Швидкий старт був забезпечений моделям із лівостороннім розміщенням ключа запалювання.

 

Уругвайських водіїв, які стали учасниками ДТП під впливом алкоголю, можна вважати щасливчиками. На відміну від інших країн, пияцтво водія розцінюється як обставина, що пом'якшує провину.

 

Peel P50 - це автомобіль, найменший з усіх моделей, які колись випускалися серійно. Випуск малюток, вага яких складала 59 кг, а довжина - 134 см був налагоджений англійським автопромом у 1962 році. Через три роки Peel P50 перестали випускати, оскільки автомобілісти не гідно оцінили мінімалізм моделі.

 

 

Білоруси, навпаки, випустили БелАЗ-75710 - гігантський супер-самоскид, вантажопідйомність якого досягає 450 тонн! Вага автомобіля досягає 810 тонн, а найбільшу швидкість - 64 км/год допомагають розвивати два потужні двигуни, що працюють на дизельному паливі.

 

Чи відомо Вам, що перші номерні знаки надавали кінним екіпажам? Автомобіль вперше отримав номерний знак у німецькому місті Мюнхені, 1899 року.

 

Елітних Роллс-Ройсів, більшість яких створюється на індивідуальне замовлення, найбільше припадає на душу населення в Гонконгу. Лише у парку розкішного готелю «Пенінсул» налічується 15 автомобілів.

 

Тиск, що створюється між дном спортивного боліда та трасою, може зірвати кришки, що закривають каналізаційні люки. На монреальській гонці в 1990 році зірвана кришка спричинила аварію і займання спортивного автомобіля. Саме тому, якщо плануються міські перегони, заздалегідь усі кришки надійно приварюють до обідків люків.

 

Сказати спасибі за лобове скло, що не б'ється, слід французу Едуарду Бенедикту — хіміку, який у 1903 році вдало випустив з рук колбу з нітроцелюлозою. Випадковий винахід врятував безліч людських життів.

 

Перше автострахування було оформлено в 1897 році на ім'я американця Трумена Мартіна. Її вартість становила 12,25 доларів, а покриття – 500 доларів.

Залишити коментар