Будапешт – візитна картка Центральної Європи » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал
» » Будапешт – візитна картка Центральної Європи

Будапешт – візитна картка Центральної Європи

Столиця Угорщини місто Будапешт по праву вважається одним із найпопулярніших туристичних напрямків у Центральній Європі. Історія цієї європейської столиці офіційно відраховується з 1873 року, коли три міста – Буда, Обуда та Пешт були перетворені на єдиний населений пункт. Вже 1900 року населення Будапешта перевищувало 700 тисяч осіб, а сьогодні місто налічує близько 1,75 мільйона жителів, що робить його восьмим містом серед країн Європейського союзу.

   

    

Головною архітектурною пам'яткою столиці Угорщини є замок Буда (він же Будайська фортеця). Замок будувався поступово, протягом багатьох століть його вигляд змінювався. Найдавніші його частини датуються XIV століттям, тоді як останні роботи проводилися вже у XX столітті. Сьогодні Будайська фортеця разом із прилеглими набережними є об'єктом під охороною ЮНЕСКО.

  

Серед пам'яток архітектури Будапешта виділяється також будівля парламенту Угорщини, зведена наприкінці XIX століття в неоготичному стилі. Воно є купольним залом, по обидва боки від якого знаходяться флігелі. Фасад будівлі є вражаючим видовищем, яке прагнуть відобразити на свої камери десятки тисяч туристів. Ще однією козирною картою Будапешта є численні музеї та театри, здатні наситити культурну програму відпочиваючих.

      

   

Однак архітектура – не єдине, що приваблює туристів до угорської столиці. На території міста існують 118 геотермальних джерел мінеральної води, відомих і популярних ще з часів Римської імперії. Саме тому багато туристів не втрачають нагоди попаритися в будапештських лазнях. Ще один цікавий для туристів факт: під Будапештом є безліч печер, і багато з них доступні для відвідування. Наприклад, печера Палволги, повна сталактитів, а також печера Землохегі, що відрізняються природною пишністю її кам'яних склепінь.

  

Бажаємо приємного відпочинку у столиці Угорщини!

Залишити коментар