7 найдивніших місць, де мешкають люди » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

7 найдивніших місць, де мешкають люди

Не всі люди живуть у містах і селах, які вписуються у загальноприйняті уявлення. Наприклад, хтось вважає за краще будувати будинки на важкодоступних вершинах скель або на краю крутих урвищ. Іншим до душі землянки, печери та химерні споруди, навіяні мультфільмами та збудовані у, здавалося б, найнепридатних для життя місцях. Ось кілька дивних локацій, які стали для когось домом.


Сюанькун-си, Китай


Сюанькун-си - одне з найдивовижніших і моторошних місць Піднебесної. По-перше, тільки в цьому храмі об'єднані одразу три китайські релігії: буддизм, даосизм та конфуціанство. По-друге, Сюанькун-си знаходиться на висоті 75 м і тримається лише за рахунок тонких дубових колод, вбитих у скелю. Храм буквально нависає над прірвою, а скеля служить задньою стіною. Ченці, які зводили будівлю у 491 році, недарма обрали це місце. Воно захищає Сюанькун-си від повеней, прямих сонячних променів, дощів і снігу.


 

Щоби не створювати великого тиску на конструкцію, відвідувачів пускають сюди в обмеженій кількості. Тим більше що всередині комплексу зберігається понад 80 важких статуй із бронзи, заліза, каменю та глини. Незважаючи на всі запобіжні заходи, у храмі небезпечно. Нещодавно після тривалих злив на дах обрушився уламок скелі.

 

Ель-Хаджера, Ємен


За кілька кілометрів від столиці Ємену, в суворих піщано-кам'янистих околицях гір Хараз, збудовано мальовниче місто-фортеця Аль-Хаджарах. Збоку здається, ніби давній архітектурний комплекс — природне продовження скелі. Насправді це рукотворна робота, хоча експерти досі сперечаються про дату його створення та перших поселенців. Місто стоїть над високою прірвою, а його будівлі небезпечно балансують на краю крутих скель. Будинки чимось схожі на сучасні хмарочоси. Вони виконані з масивних кам'яних блоків, мають по п'ять-вісім поверхів і з'єднані вузькими петляючими вуличками. Все це віками захищало місцевих жителів від непроханих гостей. Аль-Хаджарах колись був великим торговим містом та відомим постачальником перцю. Тепер тут знаходиться музей та колишня резиденція імаму Ях'ї Мухаммеда. А ще це справжній магніт для мандрівників.

 

Каппадокія, Туреччина


Цей напівпустельний регіон із сюрреалістичними ландшафтами та горами всіляких форм та відтінків сьогодні виглядає неживим. Але так було не завжди – Каппадокію населяли тисячі мешканців. Вони розводили коней, займалися збиранням та полюванням, перетворювали долини на печерні монастирі та підземні міста зі складною розгалуженою системою кімнат, вентиляційними шахтами та колодязями. Один із найвідоміших — Дерінкую. Місто складається з кількох ярусів, розраховане на 20 тис. чоловік і йде вглиб на 60 м. Цікаво, що побудувати житло тут можна звичайною ложкою завдяки м'якому вулканічному туфу, з якого складаються скелі.


Для туристів у Каппадокії працюють атмосферні печерні готелі, кафе та лавки, в яких можна купити гарні глиняні чашки та турки для кави. А ще тут відбувається великий фестиваль повітряних куль.


 

Монастирі Метеори, Греція


Метеори - скелі з пісковика та уламкових гірських порід у північній частині Греції. Зовні вони нагадують величезні муровані вежі. На вершині розташований великий монастирський комплекс - другий за величиною країни. Вважається, що ченці-самітники почали заселяти Метеори наприкінці X століття. Вони ночували в печерах і скельних заглибленнях, де могли почуватися безпечно.


Коли охочих оселитись тут стало дуже багато, з'явилися монастирі. З 22 сьогодні працюють лише шість — чотири чоловічі та два жіночі. Піднятися нагору тепер не важко, а колись місцеві ченці були змушені діставатися келій єдиним шляхом — мотузковими сходами. Однак в декого в дорозі починалося сильне запаморочення, інші гинули через обрив конструкцій. Тому згодом мотузки замінили великими сітками, призначеними для підйому продуктів.

 


Сетеніль-де-лас-Бодегас, Іспанія


Ще одне незвичайне місце для життя - маленьке андалузьке містечко Сетеніль-де-лас-Бодегас. Над його вулицями грізно нависають багатотонні скелі, які, здається, ось-ось обрушаться. Але цього не відбувається вже понад вісім століть.

Щоб оселитися тут, люди довбали печери в базальтовій породі, а в нішах, що утворилися, будували житла і винні льохи. Взимку скеля захищає місто від вітрів, що пронизують, а влітку — від палючого сонця. Тому температура на вулицях завжди комфортна. Наразі Сетеніль-де-лас-Бодегас населяють трохи менше 3 тис. осіб, які заробляють здебільшого за рахунок туризму. Вони пригощають відпочиваючих національними стравами та вином власного виробництва, виготовляють сувеніри. А ще роблять ковбаси чоризо та чердо, іберійський хамон та іншу м'ясну продукцію, відому далеко за межами міста.


 

Каса-до-Пенедо, Португалія


Гуляючи в португальських горах Фафе, можна натрапити на оригінальний будинок із каміння. Щоправда, здалеку він зовсім не схожий на людську оселю. Каса-до-Пенедо – приватний особняк, який тривалий час використовувався як дача. Він побудований з чотирьох гігантських каменів, що служать його стелею, стінами та фундаментом. У 1972 році у португальського інженера Віктора Родрігеса, натхненого мультфільмом «Флінтстоуни», з'явилася ідея інтегрувати майбутнє житло в навколишній ландшафт. Вже за два роки проект був втілений у Каса-до-Пенедо. Усередині будинок оформлений у стилі кантрі: тут багато елементів із дерева, затишний камін та басейн, висічений у кам'яній брилі. Незважаючи на сусідство із вітряною електростанцією, у будинку немає електрики — його власники запалювали свічки. А через свою віддаленість будова не раз піддавалася пограбуванню. Тепер у ньому знаходиться музей реліквій та фотографій.


 

Матмата, Туніс


У південній частині Тунісу є дивовижне місто Матмата. Тут, у посушливій пустельній місцевості з мінімальною кількістю рослин та екстремальними температурами, живуть корінні тунісці – бербери. Щоб урятуватися від спеки та іноземних загарбників, кілька тисячоліть тому вони оселилися у напівпідземному житлі. Це глибокі круглі ями, з боків яких вирито кілька глинобитних печер, що використовуються як кімнати. Будувати такі будинки відносно просто. Піщаник м'який, тому для роботи з ним цілком достатньо простих ручних інструментів. Крім того, усередині цих споруд завжди підтримується комфортна температура 20–25 градусів.

Одну із традиційних землянок Матмати можна побачити у «Зоряних війнах». Для зйомок рідної оселі Люка Скайуокера на планеті Татуїн використовувався місцевий готель Sidi Driss, в якому і сьогодні можна забронювати номер.

 



Залишити коментар