Асиметрія людського обличчя » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Асиметрія людського обличчя

У цій статті спробуємо розібратися в деяких властивостях будови людського обличчя, та чому існує так багато людей, яким не подобаються їхні власні фотографії, і що з цим робити?


Властивість людського обличчя полягає в тому, що у більшості людей, ліва та права сторони обличчя не зовсім однакові та розташовані також трохи не симетрично.


Асиметрія людського обличчя дуже добре помітна на відомому фото Авраама Лінкольна (у нього було дуже не симетричне обличчя). Насправді це фото зроблено точно спереду по відношенню до обличчя Лінкольна, хоча його тулуб трохи повернутий. На першому знімку бачимо оригінальну фотографію, на другому – її дзеркальне відображення, на третьому – обличчя Лінкольна, складене із двох його лівих половин, на четвертому – із двох правих. Останні два фото особливо яскраво ілюструють описуваний ефект. Нижче продемонстровано результат проведення тих самих маніпуляцій з обличчям жінки. Макіяж приховує асиметрію обличчя, тому цей ефект менш помітний, але очевидно присутній, адже останні два фото все одно дуже різні.


Люди настільки звикли до цього явища, що їм навіть може здатися трохи протиприродним абсолютно симетричне обличчя іншої людини, якби таке їм зустрілося. Зважаючи на таку велику нашу звиклість до асиметрії  усіх наших знайомих і не знайомих людей, ми цієї різниці лівої та правої сторін навіть не помічаємо, а точніше не надаємо їй значення.


Але це явище все ж таки проявляється дуже цікавим чином. Справа в тому, що люди бачать себе найчастіше в дзеркалі, де їх обличчя відображається ліворуч, і звикають до такого свого «дзеркального» зовнішнього вигляду. Але всі інші люди і фотоапарати бачать людей по-справжньому, без дзеркального відображення.


Зважаючи на асиметрію обличчя, та картинка, яку бачать люди в дзеркалі, і те, що бачать інші люди та фотоапарати, відрізняються. Таким чином, на фотографії людина бачить себе справжньою, а в дзеркалі відбитою зліва направо. Зовнішній вигляд людини в дзеркалі нам звичніший, тому дивлячись на свою фотографію майже всі помічають несвідомо «щось не те», і сприймають це як «некрасиве».


Тому більшості людей не подобаються їхні зображення на фото. Хоча насправді це справа лише звички, адже люди на фото й у дзеркалі рівнозначно гарні. І справді, немає жодних об'єктивних і навіть суб'єктивних причин, вважати, наприклад, зображення Лінкольна на першому фото, красивішим ніж на другому. Дзеркальне відображення будь-якої картини не змінює краси.


Крім того, для решти людей зображення деякої знайомої їм людини на фото здається звичним, а отже таким же красивим як людина є насправді, адже інші люди та фотоапарати однаково правильно бачать справжню людину.


Для незнайомих людей взагалі немає жодної різниці, що вони побачать на фото іншої людини, адже вони ще не звикли до її зовнішнього вигляду. Як наприклад, для нас тих, хто читає ці рядки, перше і друге фото Лінкольна однакові з естетичної точки зору, хоча він сам звиклий до свого дзеркального відображення (тобто до другого фото), сприймав, мабуть, свої справжні фото (перше фото) як дуже «некрасиві» свої зображення.


Але що робити якщо Ви все ж таки хочете почати собі подобатися на фото? Тут є три рецепти:

  • Відображайте свої фото зліва направо. Ви побачите себе звичного та Ваше фото сподобається Вам. Але цей спосіб має дуже великий мінус: це фото сподобається тільки Вам, адже решта Ваших знайомих раптово для них побачить Вас відбитого, і вже їм у свою чергу здасться «щось не те» і «некрасиво», вони звикли бачити Вас на фото та насправді однаковим і справжнім. Тому ці фото краще залишити собі, а в соціальні мережі викласти все ж таки оригінальні версії фоток.
  • Не дивіться у дзеркало, а натомість робіть селфі. У цьому випадку Ви постійно будете бачити себе справжнім і поступово звикнете до свого справжнього зображення, і Вам почнуть подобатися Ваші фото.
  • Використовуйте ліфтинг-косметику та масажі для обличчя, щоб локалізувати та максимально "підтягнути" ту частину лиця, яка вам здається гіршою та наблизитися до ідеалу.
Залишити коментар