Чому нам сняться кошмари? » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Чому нам сняться кошмари?

Чому нам сняться кошмари? Причин цього дискомфорту цілком достатньо: починаючи стресами і закінчуючи прийомом ліків. Давайте розберемо найбільш поширені фактори.

   
Пізній відхід до сну

   
Слід відмовитися від «ще однієї останньої серії» улюбленого серіалу на ніч і відкорегувати режим сну. Недосип і неглибокий сон можуть призводити до жахливих сновидінь (викликані тим самим серіалом, до речі).

   

Стрес

   
Ті емоції, які ми відчуваємо у денний час, впливають на роботу мозку у стані сну. Грубо кажучи, організм у сновидіннях опрацьовує денні емоції. Вчені з Австралії спростували судження про те, що кошмари ніби-то допомагають організму впоратися із тривогою, щоб удень краще функціонувати.

     

    

Невдоволення життям

   
Фінські вчені з'ясували, що люди, які страждають на сезонну депресію, більш схильні до кошмарів. Якщо ви помітили, що часто сумуєте, варто записатися на прийом до психотерапевта.

   

Ліки

   
Якщо ви приймаєте антидепресанти або інші седативні, можете бути схильні до поганого сну. Однак не можна скасовувати прийом ліків - це може позначитися на загальному стані організму. Варто вирівняти курс прийому ліків, проконсультувавшись із вашим лікарем.

   

Їжа перед сном

   
Процес перетравлення їжі торкається роботи мозку. Тому, наївшись перед сном, ви не можете довго заснути. Якщо ви відчуваєте ознаки нічного нападу голоду, радиомо, з'їсти щось легке: йогурт, салат або шматочок сиру.

   

Однозначно сказати, що ваш випадок потребує допомоги спеціаліста, складно. Якщо вам не допомагають поради, а кошмари все продовжуються, це привід звернутися до лікаря. Якщо ви зазнаєте щоденного стресу, підозрюєте депресію або мучаєтеся від травматичних спогадів — швидше за все, вам потрібна допомога психолога. Але спочатку варто звернутися до хорошого терапевта, який призначить аналізи і направить вас до потрібного фахівця.

Залишити коментар