Колір очей: що на нього впливає » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

Колір очей: що на нього впливає

Ніхто не заперечуватиме, що очі дуже привертають увагу, і ми часто чуємо: "У нього (неї) такі красиві очі!" Іноді колір очей просто заворожує. Прийнято виділяти такі основні кольори очей як: карі, чорні, зелені, сірі, блакитні. Але також існує велике різномаїття відтінків. Давайте розберемося, що впливає на колір райдужної оболонки очей.

     

     

Відтінок райдужної оболонки залежить від вмісту кількості пігменту меланіну. У альбіносів через генетичні мутації в райдужній оболонці не міститься необхідної кількості даного пігменту, тому їхні очі мають трохи червонуватий відтінок. Кровоносні судини просвічуються крізь напівпрозору райдужку.

    

Велику роль грає генетичний чинник. Домінантні карі та чорні кольори очей характерні для жителів більшості країн, переважно Азії, Південної Америки та Африки. Сірі, сині та блакитні відтінки найчастіше зустрічаються у США, на Кавказі, на території Північної Європи, Прибалтики, Ірану та Афганістану. Одним із найбільш рідкісних вважається зелений колір. Вчені стверджують, що національність людини відіграє певну роль у формуванні кольору райдужної оболонки.

         

Як дізнатися колір очей майбутньої дитини?

    

У цьому випадку слід спиратися на спадковий фактор та домінантний колір очей. У батьків із блакитними та карими очима дитина буде з карими, бо це домінантний колір. У пари із зеленими та блакитними очима однакові шанси на народження дитини, як із блакитним, так і із зеленим кольором райдужної оболонки. Імовірність появи малюка із зеленими очима у зеленоокої матері та батька становить лише 75%. У 25% дитина матиме блакитний колір очей. Ясна річ, що дані показники відсотків лише припущення, адже кожний конкретний випадок кольору очей формується суто індивідуально.

    

Цікавий факт, що більшість новонароджених мають блакитний колір очей, який з часом може змінитися. Це пов'язано з тим, що меланоцити (спеціальні клітини, що містять пігменти) починають виробляти меланін не відразу, а поступово. Тому колір очей у дитини може змінитись з часом, зазвичай це відбувається до 3 років.

      

      

Дивовижні факти про колір очей

      

Вченими з'ясовано, що понад 10 тисяч років тому колір очей у людей із різних куточків планети був карим. Згодом з низки причин, наприклад, зміна клімату, екології почали відбуватися різного роду генетичні мутації і з'явилися інші кольори очей. Всього лише в 1% випадків у людей зустрічається різний колір райдужних оболонок лівого та правого ока. Або одне око може поєднувати відразу два кольори, наприклад, коричневий і зелений. Таке явище називається гетерохромією. Найчастіше це вроджена особливість, але буває і набута через травми очей.

   

Чи може колір очей змінюватися у дорослої людини?

   

Як не дивно, але це можливо під впливом деяких факторів:

  • Вік. З роками вироблення меланіну знижується, за рахунок чого райдужна оболонка стає світлішою.
  • Очні захворювання. Наприклад, відтінок райдужної оболонки може змінитися через глаукому.
  • Висвітлення. У темряві зіниця розширюється, тому навіть світлі очі можуть бути дуже темними.
  • Сльози. Від сліз очі стають світлішими. Це відбувається тому, що вони зволожуються, білок стає світлішим і райдужна оболонка контрастує на його тлі.
  • Кольорові контактні лінзи. Простий та безпечний спосіб, доступний кожному. Можна повністю змінити колір очей або просто посилити природний відтінок. Щоб підібрати кольорові контактні лінзи, потрібно звернутися до лікаря-офтальмолога.

Неможливо зі стовідсотковою впевненістю віддати п'єдестал найкрасивіших очей якомусь одному кольору, всі вони красиві по-своєму! Адже очі - дзеркало душі!

Залишити коментар