"Благородні" матеріали у парфумах » Svit Rozvag - Інформаційно-розважальний портал

"Благородні" матеріали у парфумах

Схоже, що нішеві будинки та всі інші обізнані отримали пам’ятку про те, що нова модна річ – благородні матеріали. Це може бути єдиним поясненням надлишку благородного слівця в прес-релізах. «Ми відроджуємо старовинні традиції парфумерного мистецтва, використовуючи лише благородні матеріали». «Поєднання благородних матеріалів і надзвичайної витонченості захоплює дух». «Наші надзвичайні аромати чисті, автентичні та містять високу концентрацію благородних матеріалів». «Ми використовуємо лише 100% натуральні благородні матеріали, без води, інших токсинів чи хімікатів».



Отже, що таке ця соціальна ієрархія в запахах? Французькою мовою словосполучення «matières nobles» зазвичай стосується речовин, які не є синтетичними, але воно також може означати будь-що вишукане та розкішне, особливо у світі моди. Навіть у науці, де «благородний метал», термін, що датується кінцем 14 століття, означає метал, який не піддається корозії та не окислюється у вологому повітрі, різні дисципліни мають власні списки матеріалів.


У парфумерії, де мало що є точним, визначення благородного інгредієнта ще менш чітке. Його можна застосувати до квіткових есенцій, особливо до троянди, жасмину та туберози. Говорячи сучасною маркетинговою мовою, чим дорожче, тим благородніше стає. За такою схемою аромат ірису має право дарувати спадкові титули, а лаванда бути примхливою панночкою.


Очевидно, що це нісенітниця. Аромат це більше, ніж сума його частин, і найдорожчі матеріали у світі не гарантують ані майстерності, ані оригінальності готового творіння. (Ірис, до речі, можна наблизити розумним поєднанням інших матеріалів, тоді як ніщо не пахне лавандою, окрім самої лаванди.)


Парфумерія, принаймні в її сучасному вигляді, який сформувався з кінця 19-початку 20 століття, - це поєднання натуральних і синтетичних матеріалів. Обидва класи матеріалів виконують свої важливі ролі. Наприклад, лаванда може бути досить недорогою, щоб використовувати її в пральних засобах і пом’якшувачах тканин, але її важливість у всіх типах ароматів не підлягає сумніву. Абсолют троянди цінний, але якщо ви бажаєте цвіту, вкритого росою, доступний фенілетиловий спирт буде ключовим, так як наприклад у парфумі Rudis від Nobile. З іншого боку, деякі синтетичні матеріали, такі як мускус, амбра та деревина, матеріали, для отримання яких потрібен складний синтез, дорожчі за багато натуральних і при цьому "звучать" дуже дорого, як от Pontevecchio W від італійського парфумерного дому Нобіле. Хоча всі творці люблять працювати з інгредієнтами найкращої якості, які вони можуть собі дозволити, перевага композиції не залежить від її вартості. Це результат індивідуальної творчості, сили ідеї та краси виконання. Наприклад, парфумовий дім Nobile 1942 - навчився успішно поєднувати і синтетичні і натуральні інгредієнти, щоб отримати ідеальний результат.


З усіх цих причин ми рекомендуємо з недовірою ставитися до запевнень у благородстві матеріалів. Вони нічого не обіцяють, окрім великої ціни, яку ви повинні заплатити за такі претензії. Цінність будь-якого парфуму полягає в його впливі на вас. Від цього ваше серце б'ється? У вас мурашки по шкірі? Якщо відповідь ствердна, то ви тримаєте діамант, незалежно від ціни. Тому орієнтуйтеся лише на власні відчуття та обирайте перевірені бренди, такі як Nobile 1942, Amouage або Chopard. Якщо ні, то це не має значення, навіть якщо парфуми були створені самою королевою Англії.

Залишити коментар