Фалафель чи єврейський бутерброд: що таке і з чим його їсти
Хтось придумав знаменитий єврейський бутерброд. Як, навіщо та з чого готують фалафель. Простий рецепт бобових кульок.
Фалафелем називають обсмажені у фритюрі кульки, приготовані з борошна зернобобових рослин, зокрема нуту, відомого як баранячий горох з додаванням прянощів. Іноді в рецептуру фалафеля входить подрібнена квасоля.
Як виникла страва?
Згідно з однією з найпоширеніших версій, фалафель з'явився на столі у єгипетських арабів (коптів) як ситна альтернатива м'ясу, яке було забороненою їжею під час релігійних обмежень. Інші джерела припускають, що стравою ласували древні єгиптяни чи індійці. Так чи інакше, але фалафель займає особливе місце у всіх близькосхідних кухнях.
Де популярний фалафель?
Кулінарне знайомство з фалафелем можна розпочати у всіх країнах Близького Сходу, а також у північній частині африканського континенту. В Ізраїлі фалафель відомий як «єврейський бутерброд», тут його вважають символічною національною стравою. На Заході обсмажені кульки подають в арабських ресторанах та кафе, а також спеціалізованих закладах для веганів.
Як правильно приготувати фалафель?
Попередньо замочити боби у холодній воді та відварити до готовності, а потім пюрувати. За бажанням ввести в основну рецептуру інші компоненти, наприклад, булгур, а в Лівані використовують різні види бобів, віддаючи перевагу сочевиці. Додати ароматні спеції та прянощі. Як правило, використовується сіль, зелень петрушки та коріандру (а також його насіння), біла цибуля, часник, різні види перців, насіння куміну (зіри), куркума, кардамон. Сформувати кульки, наближені за розміром до волоського горіха. Обсмажити фалафель у фритюрі до золотистої, хрусткої скоринки.
Альтернативне приготування це використання для формування кульок готової сухої суміші, яку необхідно змішати з водою.
Фалафель: із чим його їдять?
На Сході можна скуштувати фалафель, приготовлений за оригінальною рецептурою: зелені кульки — з додаванням дрібно нарізаної зелені, жовті — до яких додають ароматну куркуму, кунжут — обкатані перед прожарюванням у зернах кунжуту. Традиційно ситні та смачні кульки подають у спеціальному коржі з прісного тіста, так званого піти, з хумусом — соусом, який також готують із бобів нуту та тхіною (соусом, приготовленим із розмелених зерен кунжуту). Пітою, наповненою овочами та фалафелем, можуть ситно перекусити у фаст-фуді як м'ясоїди, так і вегетаріанці. Страва стала популярною також на фестивалях вуличної їжі.
Спробуйте й Ви!